Archív článkov

Hudobný tip: Zuzana Mojžišová - Zuzana Mojžišová

01.04.2016, Kategória: Novinky z rádia

Hudobným tipom na tento týždeň je album od muzikologičky, redaktorky klasickej hudby a speváčky ľudových piesní Zuzany Mojžišovej, ktorý v roku 2014 vydal Slovenský rozhlas. Ide o speváčkin štvrtý štúdiový album, ktorý vyšiel pod názvom Zuzana Mojžišová. Producentom bol Oskar Rózsa a práve vďaka jeho vkladu je nahrávka v stave, keď jej prakticky nie je čo vyčítať.

Hudobný kritik a môj dobrý kamarát Augustín Rebro o albume povedal: „Pestro štruktúrované a neobyčajne invenčne vybudované aranžmány nenechajú poslucháča ani na chvíľu vo vzduchoprázdne a ani Zuzanin autentický spevácky prejav nevyznieva na nefolklórnom pozadí monotónne, i keď má k tomu istú tendenciu. Pomáhajú jej v tom aj príťažlivé a veľkorysé viachlasy či rázovité vyhrávky Stana Palúcha a Rasťa Andrisa...“


Album si môžete vypočuť už túto sobotu o 22.00 h vo vysielaní Rádia Piešťany.


Adam Kvasnica

 

zdroj: Slovenský rozhlas


Podoby džezu 27. 3. 2016

25.03.2016, Kategória: Novinky z rádia

Podoby džezu na Rádiu Piešťany predstavili v nedeľu 20. marca štyri z nominovaných albumov. Na Veľkonočnú nedeľu 27. marca si predstavíme ďalšie z hudobných vydavateľstvách na džezovom trhu v roku 2015: Anton Jaro a jeho album Spacetime, Jana Bezek Trio na albume Cracow, Kaunis Five pod vedením Lukáša Oravca s doskou Kulosaari a Sisa Michalidesová si pozvala Benito Gonzalesa, aby nahrali svoju Dream Rhapsody.

Aktuality a informácie prinesú okrem iného správu o krste debutového albumu Valér Miko Trio Vibrations, States, Emotions, ktorý sa konal 17. marca v Nu Spirit Clube v Bratislave. Gene Jackson pokrstí spoločné CD s Ondřejom Štveráčkom v pražskom klube Reduta a poľský trubkár Tomasz Stanko so svojou americkou kapelou si dva dni pred svojím koncertom na brnianskom JazzFeste spraví 15. apríla zastávku aj vo viedenskom klube Porgy & Bess.

Toto všetko a možno ešte viac sme pripravili na Veľkonočnú nedeľu v relácii Podoby džezu. Na stretnutie pri počúvaní Rádia Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič.


Podoby džezu 20. 3. 2016

18.03.2016, Kategória: Novinky z rádia

Podoby džezu sú dve hodiny dobrej hudby na nedeľný pohodový večer v spoločnosti Rádia Piešťany. Budúcu nedeľu vzdáme hold jubilantovi. Jancy Körössy, rumunský klavirista, sa narodil pred sto rokmi. V tejto súvislosti si spomenieme na džez za železnou oponou.
Predstavíme prvé albumy nominované v ankete Esprit 2015. O najlepšom slovenskom džezovom albume roka budete rozhodovať vy, milí priatelia. Preto sa na Rádiu Piešťany zoznámte s vaším prípadným favoritom, ktorému na internetovom portáli jazz.sk odovzdáte svoj hlas.

Aktuality a informácie na domácej a zahraničnej džezovej scéne sú stálou súčasťou našej relácie. Džezový život v Piešťanoch sa s prichádzajúcou jarou sľubne rozvíja a my vás budeme o koncertoch informovať v našich reportážach. Rádio Piešťany počúvať sa oplatí... Zabaví a informuje.

Na stretnutie v nedeľu o 21.00 h sa teší vám a džezu verný Jano Babič.


Hudobný tip: Bergendy - Beat Ablak

18.03.2016, Kategória: Novinky z rádia

Hudobným tipom na tento týždeň je album Beat Ablak od maďarskej skupiny Bergendy, ktorý vydalo vydavateľstvo Pepita v roku 1971.
Táto legendárna maďarská skupina sa počas svojej dlhoročnej existencie pohybovala medzi štýlmi progresívny a psychedelický rock, big beat a fusion. Práve ich debutový album Beat Ablak obsahuje najširší prierez rôznych žánrov. Na prvej strane dosky môžeme počuť pôvodnú tvorbu kapely, s textami spievanými v maďarskom jazyku. Na druhej strane platne sa nám Bergendy predstavujú v známych skladbách od skupín ako The Beatles alebo Black Sabbath, a to vo veľmi originálnom bigbandovo-fusionovom prevedení.

Album Beat Ablak si môžete vypočuť už túto sobotu o 22.00 h vo vysielaní Rádia Piešťany.

Adam Kvasnica

Zdroj: Pepita


Podoby džezu 13. 3. 2016

11.03.2016, Kategória: Novinky z rádia

Blue Note v Novom Meste nad Váhom pripravil na 18. marec Klubový Open Jazz Fest. Máme ešte dve voľné vstupenky, o ktoré môžete v nedeľu súťažiť. Wayne Shorter a jeho kvartet zahrá 13. marca na džezovom festivale v Brne a Quincy Jones slávi v pondelok 14. marca 83 rokov.

Aj o tom budú informácie z domácej a zahraničnej džezovej scény, spolu s novinkami na trhu z vydavateľstva Hevhetia. Poľský džez reprezentuje Ida Zalewska na albume Story telling a speváčka Elma s kvartetom nahrala album Ad Rem. Na Rádiu Piešťany budú v nedeľu 13. marca o 21.00 h Podoby džezu a na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.


Hudobný tip: Weather Report - Heavy Weather

11.03.2016, Kategória: Novinky z rádia


Hudobným tipom na tento týždeň je album Heavy Weather od džezovej formácie Weather Report. Ide o ôsmy štúdiový album priekopníkov štýlu fusion. V roku 1977, keď bol vydaný, sa predalo viac ako pol milióna kópií. Stretla sa tu hviezdna zostava džezových hudobníkov.

Jaca Pastoriusa na basgitaru dopĺňa Wayne Shorter na saxofón a Joe Zawinul na elektrické piano. Na Heavy Weather môžeme okrem nich počuť dvojicu Brazílčanov, Alexa Acunu a Manola Badrenu, vďaka ktorým dostala hudba exotický nádych.

Album si môžete vypočuť už túto sobotu o 21.00 h vo vysielaní
Rádia Piešťany.

Adam Kvasnica


Zdroj: Columbia


« Dozadu 1 17 18 19 20 21 22 23 25 49 72 96 Dopredu »