Archív článkov

Podoby džezu 2.2.2014

02.02.2014, Kategória: Novinky z rádia

Prvý mesiac nového roka je za nami a my prevrátime list v kalendári. Na úvod mesiaca február sa stretneme na rádiu Piešťany s obľúbenou reláciou Podoby džezu. V nedeľu 2. februára si v premiérovom programe predstavíme nové nahrávky zaujímavých hudobníkov a ich zoskupení. Koncom minulého roka stihli vydať nové albumy Miško Motýľ, Ondřej Štveráček, Robert Balcar, Ondřej Pivec a vo Švédsku žijúci Rudy Linka. Všetko známe mená významných džezových osobností, s ktorými sme sa v našej relácii na rádiu Piešťany už stretli. O to viac sa teším na to, ako si spolu s vami vypočujem ich najnovšie albumy. V nedeľu o 22.00 hodine bude na programe 8. diel nášho seriálu Americkí džezoví hrdinovia, na námet Arne Reimera a jeho publikácie American Jazz Heroes, keď našim ďalším hrdinom bude významný americký bubeník Jimmy Cobb. V nedeľu 2. februára k vám prídu Podoby džezu. Na stretnutie pri skvelej hudbe na rádiu Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič. 


Podoby džezu 1.12.2013

01.12.2013, Kategória: Novinky z rádia

Prvým snehom s náznakom zimnej romantiky vstupujeme do posledného mesiaca roku 2013. Podoby jazzu na rádiu Piešťany budú znieť v tejto nálade už v prvú adventnú nedeľu. Predstavíme nový album saxofónovej legendy – Pee Wee Ellis uvádza svoje nahrávky pod názvom Spirit Of Christmas, zahráme si neprehliadnuteľnú novinku od Dianne Reeves uvedenú pod titulom Beautiful Life. Náš seriál, v ktorom uvádzame amerických džezových hrdinov podľa predlohy Arne Reimera American Jazz Heroes bude pokračovať najstarším žijúcim „džezovým hrdinom“. Clark Terry sa narodil 14. Decembra 1920 a jeho dielo ráta okolo 900 nahrávok ako kapelníka či „sidemana“ s rôznymi zostavami v priebehu takmer 70 rokov jeho aktívnej kariéry. Zažite v nedeľu 1. decembra na rádiu Piešťany reláciu Podoby džezu s atmosférou prichádzajúcich sviatkov pokoja a radosti. Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.


Pop Galéria 18.11.2013

18.11.2013, Kategória: Novinky z rádia

Výber famóznych nahrávok rokov minulých do posledných popgalérií je dramaturgicky cielený na svetové bestselery, ktoré sa len sporadicky prezentovali na starom európskom kontinente a ja Vám ich touto cestou chcem priblížiť a zároveň verím, že Vás oslovia ako milióny poslucháčov za veľkou mlákou. Odznejú: Cool Runners - Play The Game, Cameo - I just want to be, Change - It burns me up, B. T. Express - Do it, Shakatak - Night birds, Sharon Brown - I specialize in love a mnohé ďalšie o ktorých Vám v Pop Galérii prezradí viac Silvo Boškovič.


 


Pop Galéria 11.11.2013

11.11.2013, Kategória: Novinky z rádia

Okrem magického dátumu 11. 11. bude aj významné meno v kalendári – Martin.Vzhľadom na doterajšie počasie, dúfam, že nepríde na bielom koni. Pozrime sa ale v stručnosti na obsah nasledovného pokračovania obľúbenej Pop Galérie, ktorý tvoria väčšinou hodnotné tituly z poza Atlantiku. I napriek tomu, že v tejto relácii ich odznelo už viac ako 3200, je medzi nimi niekoľko noviniek, ktoré si určite vychutnáte ako napr.: Patrice Rushen - Look Up, Mike Anthony - Why Can't We Live Together, Imagination - Body Talk, Armed Gang - All I Want či Luther Vandross & Charme s Georgy Porgy. Na sledovanie relácie Vás srdečne pozýva autor Silvo Boškovič.


 


Podoby džezu 10.11.2013

10.11.2013, Kategória: Novinky z rádia

Džezový život neutícha ani po októbrových festivalových aktivitách. Koncertné turné Ludmily Štefánikovej a jej All Female Jazz Quarteta nadchol aj poslucháčov v Art Jazz Galery v Piešťanoch, festival Gypsy Jazz v Bratislave už má pevný program, klubové akcie dávajú priestor domácim i zahraničným účinkujúcim. Janka Gavačová uvádza Džez v príbehoch v Blue Note a Christian Scott zahrá v Nu Spirit Clube, na Slovensko prídu svetové osobnosti džezu, Al Di Meola a Gonzalo Rubalcaba v unikátnom koncerte v Slovenskom rozhlase – o tom všetkom vás budeme informovať na rádiu Piešťany v relácii Podoby džezu, v nedeľu o 22. hod. Budeme pokračovať v našom seriáli Americkí džezoví hrdinovia. Arne Reimer nám priblíži životný príbeh a dielo trubkára Teda Cursona. Zaujímavé rozprávanie a skvelá hudba, ktorú zanechal Ted Curson na 300 albumoch spríjemní nedeľný večer a obohatí džezové obzory každého džezového poslucháča. Na stretnutie na rádiu Piešťany sa teší vám a džezu verný   Jano Babič.

 


Fest Dobrá Muzička 24.9.2013

24.09.2013, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim si zrekapitulujeme festivalové leto. Nazbieralo sa nám nespočetne veľa albumov, ktoré by sme radi predstavili v najbližších reláciach. V tej najlbližšej sa už teraz môžete tešiť aj na nový album Kamelotu a niekoľko objavov tohto leta. V utorok o 22:00 sa na Vás teší Ivan Cali Podolský

 


« Dozadu 1 25 40 41 42 43 44 45 46 49 72 96 Dopredu »