Archív článkov

Pop Galéria 23.9.2013

23.09.2013, Kategória: Novinky z rádia

Ďalšie vydanie Pop galérie bude v duchu poprázdninových zmien v štruktúre vysielania. Pôvodný piatkový vysielací čas bol presunutý na pondelok o 22.oo hod. Drobná zmena sa dotkla aj samotnej dramaturgie tejto relácie čo Vám určite neunikne. Zaradil som viac „noviniek“ z najlepšej hudby rokov minulých. Verím, že si nájdete v širokom výbere možno aj nejaký svoj nový tip. Už dnes sa na Vás teší Silvo Boškovič.

 


Podoby džezu 22.9.2013

22.09.2013, Kategória: Novinky z rádia

Máme za sebou ďalšie kolo súťaže mladých džezových kapiel Jazz Start Up a my si zahráme aktuálne nahrávky súboja v koncertnej sieni Slovenského rozhlasu. Spýtame sa protagonistov na ich dojmy bezprostredne po ich koncerte. Tradične si zahráme septembrových jubilantov, Monica Zetterlund je ďalšou jubilantkou – hoci u dámy sa nepatrí uvádzať vek, tak to nazvime 75 rokov nielen švédskej, ale svetovej džezovej histórie. Red Mitchel a jeho inovátorský kontrabas a John Coltrane, ako pilier svetového džezu sa narodil v mesiaci septembri a bude na programe relácie Podoby džezu na rádiu Piešťany v nedeľu 22. septembra. Nezabudneme ani na slovenských septembrových jubilantov, Matúš Jakabčic a Michal Balla spestria náš nedeľný program. Povieme si o prípravách jesenných festivalov - Jazz pod hradom v Trenčíne a Bratislavské jazzové dni majú už ustálený program i zaujímavé novinky. Na stretnutie v nedeľu o 22. hodine na rádiu Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

 


V piatok večer, to najlepšie z roku 2013!

19.09.2013, Kategória: Novinky z rádia

V tomto roku bolo vydaných viacero skvelých hudobných titulov, ktoré dostávajú priestor medzi súčasnou hudbou rádia. Už tento piatok o 20:00 hodine si na vlnách Rádia Pieštany môžete vypočuť to najlepšie z roku 2013!
 
Pripravili sme pre vás 3hodinový hudobný set.
 
Zoznam skladieb:
Joao Sobral - Meio Nublado
José James - Come To My Door (Taylor McFerrin Remix)
Gregory Porter - Lonesome Lover
Mop Mop - Loa Chant (feat. Sara Sayed)
Sting - The Last Ship
Yusa - De Colores
Myron & E - If I Gave You My Love
Fatima - Technology
Bonobo - Towers (Ft. Szjerdene)
Quadron - Neverland
Austra - Home
Janelle Monáe - Look Into My Eyes
Owiny Sigoma Band - Harpoon Land
Arcade Fire - Reflektor
Nick Cave And The Bad Seeds - We No Who U R
Rhye - 3 Days
Daft Punk - Get Lucky (Radio Edit) [feat. Pharrell Williams]
Erlend Oye - La prima estate
SOIL & "PIMP" SESSIONS - Summer Love (feat. Jose James)
Philip Owusu - Goodnight
Moby - A Case for Shame (with Cold Specks)
Depeche Mode - Heaven
DJ Day - Land of 1000 Chances
Washed Out - Don't Give Up
Elements of Life - Barbara Ann (feat. Lisa Fischer & Cindy Mizelle)
74 Miles Away - Brusseleiro
Kalabrese - Fresh and Foolish (feat. Sarah Palin)
Manic Street Preachers - Rewind the Film (feat. Richard Hawley)
Atoms For Peace - Judge, Jury And Executioner
Quantic & Alice Russell with The Combo Barbaro - Magdalena
Reva DeVito & Roane Namuh - Should Have Known (Tall Black Guy Remix)
Bonobo - First Fires (feat. Grey Reverend)
Coldplay - Atlas
Laura Mvula - Green Garden
Charles Bradley - Strictly Reserved for You
Bobby Womack - Dayglo Reflection (feat. Lana Del Rey)
New Order - Hellbent
Visage - Shameless Fashion
Active Child - Evening Ceremony
Webster Wraight Ensemble - Hard To Say
Dirg Gerner - Vicious Cycle
Nia Andrews - Notes on a History
Inc. - The Place
Hurts - Exile
Toro Y Moi - Touch
Emika - Hush (Interlude) feat. Michaela Šrůmová
múm - Toothwheels
Emilíana Torrini - Tookah
Tosca - Heatwave
Bilal - Butterfly
 
A. Kvasnica - hudobný dramaturg

 


Pop Galéria 16.9.2013

16.09.2013, Kategória: Novinky z rádia

Ďalšie vydanie Pop galérie bude v duchu poprázdninových zmien v štruktúre vysielania. Pôvodný piatkový vysielací čas bol presunutý na pondelok o 22.oo hod. Drobná zmena sa dotkla aj samotnej dramaturgie tejto relácie čo Vám určite neunikne. Zaradil som viac „noviniek“ z najlepšej hudby rokov minulých. Verím, že si nájdete v širokom výbere možno aj nejaký svoj nový tip. Už dnes sa na Vás teší Silvo Boškovič.


 


Podoby džezu 15.9.2013

14.09.2013, Kategória: Novinky z rádia

Mesiac september znamená zvýšený výskyt džezových aktivít vyvolaný pravdepodobne štedrosťou, s akou nás tento mesiac obdaril významnými osobnosťami svetového džezu. Essiet Okon Essiet, Horace Silver, Dave Liebman, Elvin Jones, Jiří Mráz, Mel Torme, Julian Cannonball Aderley – ich dátumy narodenia vypĺňajú len prvú polovici mesiaca september.  Podoby jazzu v nedeľu, 15. septembra budú o hudbe týchto jubilantov, ako autorov či interpretov. V spolupráci s internetovým portálom jazz.sk  si priblížime si súťaž mladých kapiel Jazz Start Up. Do jej hodnotenia sa môžete zapojiť na našom webe aj vy. Prinesieme informácie o chystaných festivaloch – XX. Trenčiansky jazzový festival Jazz pod hradom 2013 a Bratislavské jazzové dni 2013. Na stretnutie na vlnách či na webe rádia Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič 


 


Pop Galéria 6.9.2013

06.09.2013, Kategória: Novinky z rádia

Piatkové vydanie Pop Galérie má poradové číslo 70, čo znamená že Vám piatok čo piatok v tejto relácii už sedemdesiat týždňnov prinášame „nové“ starinky zo svetových tanečných parketov s priliehavým faktografickým komentárom jej autora Silvestra Boškoviča. Čo si teda vypočujete v piatok? Opäť famózne kapelky ako: Animotion, Bonnie Tyler, Chyp Notic, Adina Howard, ABBA či Martika. Synth – pop reprezentujú Blancmange, Bronski Beat, Dead Or Alive a Culture Beat. Rockový set som vyskladal s titulov o ktoré ste si prostredníctvom facebooku požiadali a bude to naozajstný nárez: Doctor & The Medics, Deep Purple, Led Zeppelin, AC/DC, Kiss a Joan Jet & The Blackhearts. Ešte viac si vypočujete v piatok v obvyklom čase o 22.oo hod. Teším sa na Vás.


« Dozadu 1 25 41 42 43 44 45 46 47 49 72 96 Dopredu »