Archív článkov

Podoby džezu 16.6.2013

16.06.2013, Kategória: Novinky z rádia

Minulú nedeľu sme oslávili 100 vydaní relácie Podoby džezu. Ďakujeme poslucháčom za povzbudivé ohlasy a želania do ďalšej úspešnej „stovky“. Nezameniteľným prvkom kultúrnych podujatí rozbehnutej letnej kúpeľnej sezóny je už piaty rok Piešťanský džezový festival Doda Šošoku. Festival končí v nedeľu 16. júna záverečným koncertom a my sa hneď nato o 22:00 hod. obzrieme sa za jeho koncertmi a účastníkmi. Pripomenieme si narodeniny klávesového génia – Chick Corea oslávi 12. Júna sedemdesiat dva rokov. Prejdeme sa jeho diskografiou a predstavíme si jeho najznámejšie formácie. Predstavíme novinky na európskom džezovom trhu – nový album Violy Falb a Mareka Novotného. Nedeľný večer s najlepším džezom vám prinesie rádio Piešťany. Na stretnutie s teší vám a džezu verný Jano Babič.

 


Pop Galéria 14.6.2013

14.06.2013, Kategória: Novinky z rádia

Do magickej stovky nám už chýba iba jeden diel a spravíme si malu oslavu. 99. pokračovanie bude tento piatok a obsahom nevybočíme z radu oproti ostatným ani pri ňom. Bude plné skvelých hitov rokov minulých a na svoje si prídu priaznici dobrej hudby všetkých vekových kategórií, štýlov a žánrov. Zopár titulov prikladám ako ukážku a ostatné sa dozviete v piatok. Budú tam: Bad Boys Blue, Ray Parker Jr., Ugly Kid Joe, Worlds Apart, D-Ream, Urban Cookie Collective, Eifel 65, M.C. Sar & The Real McCoy, ale aj rockoví Aerosmith, Electric Light Orchestra, Toto a Free. Ak si nájdete 120 minút na oddych a relax, Vašim sprievodcom bude moderátor Silvo Boškovič. Teším sa na Vás.

 


Pop Galéria 7.6.2013

07.06.2013, Kategória: Novinky z rádia

Prvá júnová Pop Galéria odštartuje letnou kantilénou Acapulco talianskej dvojice Ricchi e Poveri. Ďalej sa predstavia ELO, Belinda Carlisle, Hubert Kah, London Boys so supermixom ich najúspešnejších titulov, ale i Trans X s megahitom Living On Video. Roky ´60 si pripomenieme interprétmi ako Everly Brothers a Elvisom Presleym. Nezabudol som ani na našich rockových priaznivcov. Odznejú Alice Cooper a Aerosmith. Oveľa viac už v piatok Vám prezradí moderátor Pop Galérie Silvo Boškovič, ktorý sa na Vás srdečne teší.

 


Vyhrajte vstupenky na Bažant Pohodu 2013

05.06.2013, Kategória: Novinky z rádia

Prostredníctvom  Piešťanského týždňa a Rádia Piešťany môžu štyria vyhrať permanentné vstupenky na tento letný festival jednoduchých spôsobom:

Pošlite SMS v tvare sutaz(medzera)win(medzera)pohoda(medzera)telefonický kontakt – na číslo 7037. Cena SMS je 0,80 eur s DPH.

SMS môžete posielať  od 28. mája 2013 do 30. júna 2013.  Mená výhercov budú zverejené v PT č. 27, ktoré vyjde 2. júla 2013 a na stránke www.piestanskydennik.sk  a www.radiopiestany.sk  .


 


Podoby džezu 2.6.2013

02.06.2013, Kategória: Novinky z rádia

Piešťanské parky a sady na kúpeľnom ostrove pôsobia celý rok veľmi príťažlivo. Začiatok leta je v nich ešte pôsobivejší pre ich neodolateľnú a typickú vôňu líp. To je neklamný a presvedčivý dôkaz prichádzajúceho leta, a oznam o zvýšených aktivitách vo všetkých sférach života prekrásneho a pohostinného mesta. Po celý rok neutíchajú džezové koncerty, klubová činnosť v Gallery Jazz Café, stretnutia džezových hudobníkov. Džezová sezóna však vrcholí s nástupom leta a Piešťanský jazzový festival Doda Šošoku už má svoj program. Od 7. Júna do 10. Júna sa predstaví na troch pódiách v Piešťanoch desať vynikajúcich džezových orchestrov v pestrom programe rôznych džezových žánrov. Na rádiu Piešťany vám v nedeľu 2. Júna v 99. premiérovom vydaní relácie Podoby džezu priblížime účastníkov festivalu. Prinesieme profily účastníkov a ukážky z ich tvorby. V rubrike informácií a aktualít vás budeme informovať o dianí na domácej a zahraničnej džezovej scéne: Nové CD vydala Viola Falb a jej kapela Falb Fiction, Erik Rothenstein krstil nový album a Marek Novotný a jeho medzinárodný kvintet vyprodukoval album Leland Dreams. Toto všetko nás čaká na rádiu Piešťany v nedeľu 2. Júna o 22:00 v relácii Podoby jazzu. Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

 


Pop Galéria 31.5.2013

31.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

Posledná májová Pop Galéria má opäť prívlastok Špeciál. Dramaturgicky je postavená na ďalšom pokračovaní hitparádových No.1 titulov, ktoré bodovali výlučne v mesiaci máji v období rokov 1990 – 2000, tak ako ich uvádza prestížny americký týždenník Billboard v rubrike Top Singles. Ponúkame Vám niekoľko topiek, na ktoré sa môžete teda tešiť: La Bouche - Sweet Dreams, Madonna – Vogue, John Michael Montgomery - I Swear, Extreme - More Than Words, Roxette- It Must Have Been Love, Def Lepard - Lets get rocked či Ugly Kid Joe - Everything About You. V relácii si vypočujete oveľa viac titulov, ale o nich Vám už v piatok povie viac jej autor a moderátor Silvo Boškovič, ktorý sa na Vás už dnes srdečne teší.    

 


« Dozadu 1 25 43 44 45 46 47 48 49 72 96 Dopredu »