Archív článkov

Podoby džezu 26.5.2013

26.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

Kto nestihol bozk pod čerešňami, už to asi nestihne... Čerešňové kvety vystrieda typická vôňa piešťanských parkov – vôňa líp. Tento neklamný dôkaz začínajúce rozmarného leta vo svetoznámom meste... Rádio Piešťany vysiela do tohto neopakovateľného ovzdušia svoje Podoby džezu. Pri príležitosti Medzinárodného dňa džezu 30. apríla, vyhlásila  Slovenská jazzová spoločnosť a internetový portál jazz.sk prvý ročník ceny za najlepší album roka – Esprit 2012. Minulú nedeľu sme odvysielali prvú časť z 19 súťažných albumov a ich autorov. Druhú polovinu vám predstavíme v nedeľu 26. mája o 22:00 hodine.  Vyberte si a zahlasujte za album, ktorý sa vám najviac páči. O vašu priazeň sa bude uchádzať   Michal Bugala Trio s albumom „Y“, Nikolaj Nikitin -  New Winter Stories, Nikolaj Nikitin -  Personal Suite, Pacora Trio -  Fugit Hora, Pavol Bodnár - Kolobeh dňa a noci, Peter Lipa  68, Peter Lipa - Live In Blue Note, Peter Luha - Viaje del Alma, Sisa Michalidesová a jej album Sisa a sivý holub, Štefan Pišta Bartuš - Collectivity. Ocenenie „najlepší jazzový album roka Esprit 2012“ bude historicky prvou samostatnou súťažou o ocenenie domácej jazzovej produkcie. Internetové hlasovanie o najlepší jazzový album minulého roku končí  31.mája na webovej stránke www.jazz.sk. Čaká nás 120 minútová prehliadka skvelej hudby z noviniek slovenského džezu, ktorú si nenechajte ujsť. Krásny májový týždeň želá vám a džezu verný Jano Babič.

 


Pop Galéria 24.5.2013

24.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

Predposledná májová Pop Galéria naštartuje so skupinou Kool And The Gang - Ladies Night, ďalej si predstavíme britskú eurodance formáciu Black Lace, v ktorých autorskej dielni sa zrodil aj all generation hit Agadou. Rockovú atmosféru navodia Glenn Frey, Bruce Dickinson a čerešničku na torte dá s hymnou ´90. rokov - Smells Like Teen Spirit nezabudnuteľná Nirvana. Oveľa viac sa dozviete už tento piatok. Na stretnutie  s Vami v éteri a na fb počas vysielania sa už dnes teší Silvo Boškovič.

 


Podoby džezu 19.5.2013

19.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

Minulý rok si slovenská džezová scéna pripísala na hudobnom trhu 19 nových albumov. Svetový deň džezu, ktorý sme oslávili 30. apríla, sa spojil s vyhlásením ankety o najlepší album roka 2012. O hodnotenie a vaše hlasy sa uchádzajú Berco Balogh   a Lubo Šrámek s albumom Savoy Stories, Sisa Michalidesová  - Sisa a sivý holub, Andrej Turok - GuitArt, Andy Belej Quartet - Lonely, BKK Trio - Secret Exit, Dana Tupinambá - Leaf, Eric Rothenstein - Blázni z Chelmu, Fats Jazz Band - In Fat´s Waller Rhythm, Jurkovič + Hajnal - Classic Blue, Ludmila Štefániková - Be Beautiful, Michal Bugala Trio – Y, Nikolaj Nikitin – New Winter Stories, Nikolaj Nikitin – Personal Suite,  Pacora – Fugit Hora, Pavol Bodnár – Kolobeh dňa a noci, Peter Lipa – 68, Peter Lipa – Live In Blue Note, Peter Luha - Viaje del Alma, Štefan Bartuš - Collectivity. Vy priatelia, môžete paralelne s odbornou porotou do 31.mája rozhodnúť o tom, ktorý z minuloročnej úrody jazzových albumov je najlepší a mal by dostať ocenenie Esprit 2012 - cenu poslucháčov.  Hlasovanie na webovej stránke www.jazz.sk bude trvať celý mesiac máj 2013. Po uzavretí internetového hlasovania, zasadne odborná porota zložená z hudobných žurnalistov a promotérov z oblasti džezu a vyberie kandidáta na hlavnú cenu poroty Esprit 2012. Vyhlásenie výsledkov prebehne 10.júna 2013.  Na rádiu Piešťany si v relácii Podoby džezu už túto nedeľu predstavíme nominované albumy a ich autorov. Na zaujímavý večer vo vašej spoločnosti  sa teší vám a džezu verný   Jano Babič.     

 


Pop Galéria 17.5.2013

17.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

Pop Galéria tento týždeň pokračuje svojin 95. vydaním a tu je mala ochutnavka: Tina Turner & Eros Ramazzotti - Cose Della Vita, Blue System - My Bed Is Too Big, Daniel – Julie, The Stranglers - Always the Sun, Bob Marley - Buffalo Soldier, Luisa Fernandez & Peter Kent - La Luna Lila, Joy - Touch By Touch, Olivia Newton-John – Xanadu, Bee Gees - You Win Again, The Police - Oh My God či Phil Collins - Another Day In Paradise. Viac Vám prezradí a na Vašu účasť sa už tento piatok teší autor a moderátor Pop Galérie – Silvo Boškovič.

 


Podoby džezu 12.5.2013

12.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

Hudba nepozná hranice. Džezová o to viac, že pochádza spoza veľkej mláky a jej šírenie ostalo na interpretoch vo všetkých kútoch sveta. Postupne si každá krajina vypracovala svoj kolorit a vychovala svojich autorov. Európa stavia na svojich hudobných tradíciách ovlyvňujúcich džez a jednotlivé národy siahajú po  koreňoch ich folklóru. V nedeľu 12. mája si zájdeme pre zaujímavú pôvodnú tvorbu do Švajčiarska. Okrem - na Slovensku dobre známej formácie Brink Man Ship si predstavíme vynikajúcu formáciu No Square. Jan Galega Bronniman koncertuje so svojou kapelou v stálej zostave už niekoľko rokov. Brink Man Ship vydali viacero albumov - Logbook z roku 2007 a z augusta 2010 si prezrieme detailnejšie. No Square, pôvodne kvartet, si pozýva rôzne džezové osobnosti a ich obsadenie sa pre jednotlivé albumy čiastočne mení. Z ich albumu Le Pendu si v nedeľu urobíme ukážku ich zaujímavej hudby. Stále jagavejšou hviezdou džezovej scény sa stáva albánska speváčka Elina Duni. Vo Švajčiarsku našla nie len svoj nový domov, ale aj - a to hlavne - živnú pôdu pre svoju hudbu. Švajčiarske trio Colin Vallon piano, Bänz Oster bas, Norbert Piammatter bicie, spracovalo motívy albánskej, rumunskej, kosovskej, gréckej a bulharskej ľudovej hudby v zložitých rytmoch a harmóniách. Čaká nás nevšedný hudobný zážitok. Ohliadneme sa aj za Medzinárodným dňom džezu, ktorý si pripomenuli džezmeni celého sveta aktívnou účasťou. Aj v Piešťanoch sa konal kvalitný jamsession. Na stretnutie s vami na rádiu Piešťany a nedeľné Podoby džezu sa teší - vám a džezu verný Jano Babič.

 


Pop Galéria 10.5.2013

10.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

Do scenára Pop Galérie boli na tento piatok zaradené nasledovné hity rokov minulých: Donna Summer - I Dont Wanna Get Hurt, Ricchi E Poveri - Hasta La Vista, Bananarama - Love In The First Degree, Genesis - Land Of Confusion, Twenty 4 Seven Feat. Stay-C & Nance - Slave To The Music, Talking Heads - Wild Wild Life, Robert Palmer - Johnny and Mary  či Frencesco Napoli a mix Balla Balla. Rockoví veteráni ako Bryan Adams - Run To You, Slade - Lock Up Your Daughters, Stan Bush – Forever, Joe Cocker - Unchain My Heart a Peter Gabriel. Svoju premiéru budú mať Deniece Williams, spolková kapela Okay a Stan Bush. Viac Vám prezradí, na Vás a piatok sa už dnes teší Silvo Boškovič.

 


« Dozadu 1 25 44 45 46 47 48 49 50 72 96 Dopredu »