Archív článkov

Fest Dobrá Muzička 7.5.2013

07.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim pozveme aj na piatkový koncert výnimočného zoskupenia Mora Tonali a In Vivo. Táto formácia sa zapísala v minuloročnej festivalovej sezóne ako objav roka a žne úspechy jeden za druhým nevynímajúc aj titul víťaza Košického zlatého pokladu. My sme ich v relácii mali prednedávnom aj naživo a čo to nám chlapci zahrali. Relácia si získala početné fórum "počúvačov" aj za hranicami Slovenska a v utorok sa im obzvlášť poďakujeme a budeme hrať aj na želanie. Nebudú samozrejme chýbať ani dva tradičné bloky pesničiek vyskladaných zo žánrov folk, country, bluegrass, či ethno. Tešiť sa môžete na plnú priehršť slovenských pesničiek, ktoré predstavím ako "the best", čo sa v našej relácii odohralo, ale nebudú chýbať ani Jarek Nohavica, Žalman, Kamelot, Vlasta Redl, Cop, Robert Křesťan, Nickel Creek, Alison Kraus a veľa ďalších. Som rád, že si našu reláciu púšťate aj z archívov v práci, či kdekoľvek. ďakujeme za podporu i tým, ktorí si nás nenechajú ujsť každý utorok od 22:00 na frekvenciach 90,2FM, či cez online vysielanie www.radiopiestany.sk. Teším sa opäť na Vás. Ivan Cali Podolský

 


Pop Galéria 3.5.2013

03.05.2013, Kategória: Novinky z rádia

Už onedlho na Rádiu Piešťany odvysielame 100. pokračovanie Vašej obľúbenej piatkovej Pop Galérie. Tak ako tie ostatné žánrové si aj táto relácia našla svojich priaznivcov. Ďakujem za povzbudivé správy a za to, že sa aktívne zapájate do  súťaží v Špeciáloch. Tak ako v tých predchádzajúcich aj tento týždeň som pre Vás pripravil super výber skladieb rokov minulých, ktoré búrali hitparádové rebríčky a napĺňali tanečné parkety. Podrobný obsah relácie Vám už v piatok o 22.oo hod prezradí  jej autor Silvo Boškovič.   


Podoby džezu 28.4.2013

28.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Podoby džezu prinášajú v každom vydaní nielen stretnutie so svetovou džezovou tvorbou ale s potešením prinášame novinky slovenskej džezovej scény. Adriena Bartošová je stálicou v speváckej sfére a svoju kvalitu predstavila na niekoľkých albumoch, ale hlavne na koncertoch prezentovaných v rôznych príležitostiach. Jej nový album s názvom Sotly, predstaví okrem jej speváckej a inštrumentálnej zdatnosti aj viacero vynikajúcich inštrumentalistov a aranžérov – Gabo Jonáš, Juraj Burian, Martin Valihora, Ľubo Šrámek, Boris Čellár, - ktorí zaručujú vysokú umeleckú hodnotu albumu, ako produktu tejto spolupráce. Adriena Bartošová bude hosťom našej relácie v nedeľu 28. apríla. Vyšleme náš odkaz za Karolom Ondreičkom a pripomenieme si jeho hudbu zo vzácnych archívnych rozhlasových nahrávok. A nemôžeme zabudnúť na narodeninových oslávencov – Duke Ellingtona a Toots Thielemansa. Na stretnutie na vlnách rádia Piešťany pri relácii Podoby džezu sa teší – vám a džezu verný Jano Babič.  

 


Pop Galéria 26.4.2013

26.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Koniec mesiaca je v Pop Galérii charakteristický Špeciálom, súťažou a vecnou cenou. Po tretí krát sa stretneme v obsahu programu s hitmi UK a US Singles Charts podľa hudobného týždenníka Billboard, ktoré bodovali výlučne na prvých priečkach v mesiaci apríli rokov 1990 až 2000. Zaujímavým hudobno-faktografickým a decentne humorným spôsobom Vám jednotlivé dobové obdobia priblíži a už dnes sa na Vás v éteri a na nete teší Silvo Boškovič.


Fest Dobrá Muzička 23.4.2013

23.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim si nebudú chýbať pesničky zo žánrov folk, country, bluegrass, ethno a posnažíme sa vybrať práve to naj. Už v utorok od 22:00 na frekvenciach 90,2FM alebo cez internet zo stránky www.radiopiestany.sk    

 


Podoby džezu 21.4.2013

21.04.2013, Kategória: Novinky z rádia

Podoby džezu na rádiu Piešťany prinášajú pravidelne novinky zo sveta džezovej hudby. Po slovenskej novinke Rada Tarišku, albume s ojedinelou tématikou – Folklore To Jazz, prichádza novinka z Rakúska. Mladá, talentovaná speváčka Susana Sawoff vstúpila smelo a sebavedome na jazzovú scénu albumom s názvom Wrapped Up In Little Sigh... Z Rakúska prichádza ďalšia džezová diva a púta na seba pozornosť svojím príťažlivým zjavom a originálnym pojatím hudby. Pred ôsmymi rokmi to bola Sabine Hank, vynikajúca klavíristka a speváčka, ktorá presvedčila aj publikum na Považí o svojich kvalitách – hrala so svojou kapelou na XII. Trenčianskom jazzovom festivale Jazz pod hradom. Dnes tu máme klaviristku a speváčku s jej klasickým džezovým triom a debutovým albumom.  V nedeľu 21.apríla pošleme naše želania všetkého najlepšieho do USA, kde oslávi svoje jubileum – 65 rokov – Jan Hammer. Zahráme si aj hudbu Charlesa Mingusa pri príležitosti jeho nedožitých 91 rokov. Dozviete sa o chystaných koncertoch, festivaloch a klubových aktivitách na Slovensku. Pestrý program a príjemnú jarnú náladu na Rádiu Piešťany pripravili Podoby jazzu, na ktoré pozýva, a na vašu spoločnosť sa teší – vám a džezu verný Jano Babič.


« Dozadu 1 25 45 46 47 48 49 50 51 72 96 Dopredu »