Archív článkov

FestDobráMuzička s Calim 26.3.2013

26.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim si tradične zahráme pesničky zo žánrov folk a country scény. Teším sa na Vás, v utorok 26. marca, o 22:00 hodine, váš Ivan Cali Podolský.
 


Pop Galéria 15.3.2013

15.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

Pravidelná piatková prehliadka hitov rokov minulých bude venovaná rokom ´80., nakoľko tiež viacerí z Vás mali túto požiadavku. Pre informáciu z tejto relácie vyberám niekoľko interprétov  a ich skladby: Daryl Hall & John Oates - Out Of Touch, Jermaine Stewart - Get Lucky, Peter Schilling - Major Tom, Ottawan - Crazy Music, Laura Branigan - Spanish Eddie, Kim Wilde - Chequered Love, Kylie Minoque - Can´t Get You Out Of My Head, Bow Wow Wow - I Want Candy, Simply Red – Night, Wheatus - A Little Respect, Paul Young - Love of the Common People, Visage - Fade To Grey a mnohí ďalší o ktorých Vám viac povie autor a moderátor Pop Galérie Silvo Boškovič.


Podoby džezu 9.3.2013

09.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

Podoby džezu na Rádiu Piešťany sa nechávajú uniesť štedrosťou osudu. Pohľad do kalendára napovie – ak nie je iný aktuálny dôvod -  kto by mal byť témou našej dvojhodinovky spríjemňujúcej nedeľné večery. Tento týždeň ovládli svojimi výročiami gitaristi. Wes Montgomery a Gabor Szabó prispeli svojou hrou do svetovej gitarovej fonotéky podstatným podielom. Wes Montgomery možno až prevratne zapôsobil na štýl a techniku gitarovej hry a Gabor Szabó dokazoval oprávnenosť prítomnosti východoeurópskeho džezu na svetových pódiách, keď ako maďarský emigrant prenikol do vtedajšej americkej džezovej špičky. A to všetko orámuje svojim novým dvojalbumom český gitarista Roman Pokorný, zázračné dieťa džezovej gitary vyrástol v rešpektovanú džezovú osobnosť európskej džezovej scény. Prijmite naše pozvanie na príjemných 120 minút so svetovými gitaristami – na rádiu Piešťany v nedeľu o 22. hod. Podoby džezu. Na stretnutie s vami sa teší  – vám a džezu verný Jano Babič.  

 


Pop Galéria 8.3.2013

08.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

Úvod piatkovej Pop Galérie bude patriť blahoželaniu našim ženám k sviatku MDŽ. Zároveň si zaspomíname na Edema Ephraima a Dennisa Fullera, členov skupiny London Boys, ktorí tragicky zahynuli v Rakúskych Alpách pri autonehode. Ďalej si predstavíme tri dámy, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou diskotékovej éry ´80. rokov: Kim Wilde, Stephanie a Sinittu. Rockovú nádieľku pripravia kapely: Queen, Yes a Bryan Adams. Oboznámime sa s termínom Chicano rock prostredníctvom kapely Los Lobos, ktorého zakladateľom je Carlos Santana a Mory Kanté prinesie kus africkej kultúry v skladbe Yé ké Yé ké. Oveľa viac Vám prezradí už v piatok autor Pop Galérie a moderátor Silvo Boškovič.


FestDobráMuzička s Calim 5.3.2013

05.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim sa poďakujem za úspešný koncert Poutníkov, ktorý sme mali minulý piatok. Naplnený FunHouse a diváci z celého Slovenska, dokonca aj Moravy bolo milým prekvapením. Takže si pustíme taktiež Poutníkov z ich nového albumu. Nenechajte si ujsť pozvánku na náš ďalší koncert, ktorého je Rádio Piešťany a Piešťanský Týždeň generálnym mediálnym partnerom. Už 27. marca zavíta do Piešťan svetovo uznávaný bluesman a hudobník z Južnej Afriky Gerald Clark. Že to bude unikátny koncert pochopíte aj z nahrávok, ktorú budete počuť aj v utorok od 22:00 na Rádiu Piešťany. Samozrejme nebude chýbať ani to najlepšie z folk a country scény. Teším sa na Vás. Ivan Cali Podolský


Podoby džezu 3.3.2013

03.03.2013, Kategória: Novinky z rádia

Nedeľné večery si predstavujeme v pokojnej atmosfére zažívania končiaceho sa weekendu. Práve v tomto pokojnom duchu prichádzajú prvé marcové Podoby džezu so svojimi hosťami, ktorými budú saxofonisti Dexter Gordon a Jan Garbarek.  Na prvý pohľad úplne rozličné osobnosti, ale v hudbe nachádzajú mnoho spoločných vlastností a vyjadrovacích prvkov. Ani 44 rokov, ktoré ich delia v dátumoch narodenia, ani desaťtisíce kilometrov vo vzdialenosti miesta ich pôvodu ich nerozdeľujú v ich konečnom hudobnom výraze, ktorý prináša zrelý jazz, v štýle každému z nich neodvolateľne vlastným a osobitým. Doba a priestor formujú separátne ich vyjadrovacie prostriedky, ale sila ich hudby a jej interpretácie je veľmi paralelná, ba spoločná v úprimnosti, majstrovstve, a v jej odkaze.   PODOBY  DŽEZU  na Rádiu Piešťany v nedeľu o 22:00 hod. uvádza a na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.


« Dozadu 1 25 47 48 49 50 51 52 53 72 96 Dopredu »