Archív článkov

FestDobráMuzička s Calim 15.1.2013

15.01.2013, Kategória: Novinky z rádia

V utorok o 22:00 hodine si budete môcť vypočuť pravidelnú reláciu Fest Dobrá Muzička s Calim, kde aj tentokrát si zahráme dobrú hudbu žánrov folck, country, gras a bluegras. Počujeme sa v utorok večer. Ivan Cali Podolský.


Pop Galéria 77.

11.01.2013, Kategória: Novinky z rádia

Tento týždeň máme už 77. pokračovanie pravidelnej prehliadky hitov rokov minulých – Pop Galérie. Každý týždeň Vám v nej prinášame tie najúspešnejšie tituly od rôznych interprétov a hudobných skupín z celého sveta a nebude tomu inak ani v tomto vydaní. V úvode sa prenesieme do rokov ´60. a vypočujem si Lady Rose od Mungo Jerry, Jumpin´Jack Flash od The Rolling Stones, Wooly Bully od Sam The Sham či I´d Love To Change The World od Ten Years After. Roky ´80. nám pripomenú Cindy Louper, Carrara, Air Supply, George Benson, KC & The Sunshine Band a Toto. Záver relácie bude patriť rockovej múze. Prídu T. Rex, ZZ Top a The Mamas & The Papas. Nájdite si čas a oddýchnite si spomienkach na hity rokov minulých. Srdečne Vás pozýva a ešte viac Vám prezradí Silvo Boškovič.

 


Podoby džezu 6.1.2013

05.01.2013, Kategória: Novinky z rádia

Sviatočný večer si spríjemníme slovenským džezom v jeho najlepšej podobe. Poobhliadneme sa za minulým rokom, úspešným rokom, v ktorom sa dostal na trh zo štúdií i živých koncertov pozoruhodný počet nahrávok. Vždy môže byť lepšie a toho roku – dúfajme – ich bude ešte viac, ale buďme radi a buďme vďační za tie dary. V nedeľu, 6. januára si urobíme rekapituláciu noviniek na džezovom trhu, alebo noviniek, ktoré prešli spoločensko-umeleckým krstom. Peter Lipa a jeho album 68, Nikolaj Nikitin Personal Suite, Pacora Trio a jeho novinka Fugit Hora, Pišta Bartuš a Jazz Brothers s vydareným albumom Collectivity, Andreas Varady a jeho mladíci nahrali úplne zrelo album Answers, Groove Brothers príjemne prekvapili s rovnomenným albumom, Jana Dekánková so svojou kapelou nahrali poctu slávnemu klavíristovi In Fats Waller´s Rhythm, Michal Balla so svojim trio si razí cestu funkovým bludišťom, Tereza Rajnincová dobýva Prahu i slovenské publikum albumom Endless Fields, slovenská špička sa zišla ako včely na med pri tvorbe albumu Jazzonance a Nikolaj Nikitin nemal dosť, tak si ešte pred Vianocami s kapelou vymysleli New Winter Stories... To všetko na večer Trojkráľový o 22. hodine v relácii Podoby džezu na Rádiu Piešťany. Na vašu spoločnosť sa teší  – vám a džezu verný Jano Babič.  


Pop Galéria 76s

05.01.2013, Kategória: Novinky z rádia

Nech láska, priateľstvo a mier zavládne v srdciach nás všetkych. Nech rok 2013 bude pre nás rokom dobrých správ, optimizmu úspechov v osobnom aj profesnom živote. Aj v tomto roku sa tešíme na Vás poslucháčov Rádia Piešťany a ja osobne ďakujem za priazeň fanúšikom Pop Galérie. Medzi 30 krásnych hitov rokov minulých som do piatkovej relácie vybral aj tieto: Johnny Hates Jazz - Shattered Dreams, KWS - Please Dont Go, Human League – Fascination, Queen - I Was Born To Love You, Opus - Live Is Life, MC Miker G. & DJ Sven - Holiday Rap, Imagination - Just An Illusion. Ak prijmete moje pozvanie, želám Vám krásny večer v spoločnosti all generation music. Silvo Boškovič.


Silvestrovský program Rádia Piešťany

30.12.2012, Kategória: Novinky z rádia

Doobeda zavítajú do štúdia Rádia Piešťany hostia, ktorí budú debatovať o Alexandrovi Winterovi, o jeho živote a o všetkom, čo v našom meste vytvoril. Po tejto debate si s primátorom mesta Remom Ciccutom a riaditeľom Slovenských Liečebných kúpeľov a.s. Klausom Pilzom zhodnotíme rok 2012 a tiež sa porozprávame o plánoch na rok 2013. Počas obeda na vás čaká dvojhodinovka venovaná výlučne česko-slovenskej hudobnej produkcií. Po nej vás zabavíme divadelno - rozhlasovými hrami od Milana Lasicu a Júliusa Satinského. Popoludnie bude patriť už Branislavovi Jobusovi, ktorý vás aj s jeho hosťom Petrom Remišom určite naladí na dobrú silvestrovskú náladu. Večer, ako to býva zvykom, bude patriť oldies diskotéke, ktorá potrvá až do skorých ranných hodín.

Rekapitulácia:

09.00 - 11.00 Debata o rodine Winterovcoch
11.00 - 12.00 Rok 2012 a plány do roku 2013, R. Ciccuto a K. Pilz
12.00 - 14.00 Československá hudba
14.00 - 15.00 Divadelné hry - M. Lasica a J. Satinský
15.00 - 17.00 Branislav Jobus a Peter Remiš
17.00 - 02.00 Oldies diskotéka


Podoby džezu 23.12.2012

23.12.2012, Kategória: Novinky z rádia

Podoby džezu na Zlatú nedeľu vás pozdravia vo sviatočnej atmosfére Vianoc. Aj džez a jeho hlásnici sa inšpirujú najkrajším sviatkom roka. Vaše príbytky naplníme najkrajšími svetovými melódiami s vianočnou tematikou v podaní slovenských a svetových sólistov a kapiel. Pripomenieme si aj výročia, v týždni pred sviatkami sa narodil Bob Timmons, Lenny Withe, Paco De Lucia, John Patittucci... V nedeľu, 23. decembra by oslávil svoje osemdesiate tretie narodeniny Chet Baker. S prianím pokojného adventu a požehnaných Vianočných sviatkov vám i vašim rodinám sa teším na stretnutie s vami pri počúvaní našej relácie Podoby jazzu aj na Zlatú nedeľu.  Nádej a radosť do vašich sŕdc  želá  vám a džezu verný Jano Babič!           

 


« Dozadu 1 25 49 50 51 52 53 54 55 56 72 96 Dopredu »