Archív článkov

Fest Dobrá Muzička 4.12.2012

04.12.2012, Kategória: Novinky z rádia

V utorňajšej FestDobrejMuzičke s Calim nebude chýbať ani Vlasta Redl, Kamelot, Honza Nedvěd, Cop, Wabi Daněk, Veslári a ďalší. Predstavím Vám horúcu novinku spolupráce Katky Koščovej a Michala Horáčka a taktiež pozvem na preložený koncert skupiny Neznámi na 26. decembra v piešťanskom FunHouse, ktorého je Rádio Piešťany hlavným mediálnym partnerom. Teším sa na Vás už tento utorok od 22:00 do polnoci na frekvenciách Rádia Piešťany. Váš Ivan Cali Podolský

 


Pop galéria. No.72

30.11.2012, Kategória: Piešťanský denník

Hviezdy z Motownu 2 je názov piatkovej Pop Galérie Špeciál, venovaný tým najznámejším umelcom, ktorých nosiče niesli etiketu Detroitskej gramofónovej spoločnosti Motown. V minulej relácii sme sa dozvedeli základné informácie o vzniku spoločnosti Motown, predstavili sme si jej zakladateľa Berry Gordyho, Jr. a časť interprétov, ktorých diela obohatili svetovú diskografiu o neopakovateľné hudobné skvosty. Tento týždeň Vám predstavím ďalších tridsaťdva mien, ktoré písali históriu tejto výnimočnej firmy. Budú to napr.: Singin' Sammy Ward, The Monitors, 98 Degrees, Brian McKnight, The Elgins, Toni Braxton, Rockwell, Miri Ben-Ari, India Arie, ale aj Diana Ross, Lionel Richie či Commodores. Z novšej produkcie s nástupom nového Millénia ovplyvňuje soulovú a R & B klasiku rapping a hip-hop, ktorý budú reprezentovať Fat Joe featuring Lil Wayne, Akon, Mos Def, Jada a ďalší, ktorých Vám predstaví moderátor Pop Galérie Silvo Boškovič. Neoddeliteľnou súčasťou Špeciálu je aj súťaž o ceny. Dopočutia v piatok priatelia.
 


Podoby džezu 25.11.2012

25.11.2012, Kategória: Novinky z rádia

Podoby džezu na Rádiu Piešťany si získali prinajmenšom celoslovenskú priazeň. Počúvajú ich aj priaznivci džezu v zahraničí, vďaka internetovému vysielaniu, a preto neprekvapuje záujem iných, renomovaných médií o spoluprácu a účasť na vysielaní. V nedeľu 25. novembra privítame v štúdiu džezového odborníka a šíriteľa „dobrých správ“, džezového fotografa a správcu internetového servera www.jazz.sk. Reč bude o slovenskom džeze, jeho osobnostiach, o koncertoch, festivaloch, klubovej činnosti, možnostiach štúdia... Budeme súťažiť o tri kusy knižiek autora Alexandra Strieženca s názvom „O slovenskom jazze 1940 – 1970 (v rozhovoroch). Vaše otázky prípadne námety k diskusii posielajte už teraz na vysielanie@radiopiestany.sk prípadne na facebookové skupiny Rádio Piešťany, alebo Podoby jazzu. Na vašu spoločnosť a úktívnu účasť v relácii Podoby džezu na Rádiu Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič.


Pop galéria. No.71

23.11.2012, Kategória: Novinky z rádia

V prehliadke úspešných hitov rokov minulých pokračujeme aj tento piatok v obvyklom čase. Prinášame ďalšie premiérové tituly ako: New Kid In Town od skupiny Eagles, Stay od Shakespeares Sisters, Please Don´t Go od K.C. & The Sunshine Band. Rockový miniset je zostavený s kapiel ako Mamas & The Papas, Level 42, Van Halen, Bad Company či Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick & Tich. Stodvadsať minútový scenár Pop Galérie obsahuje však ešte oveľa viacej skladieb, ktoré iste potešia srdcia milovníkov oldies múzy. Na piatok a Vás sa už dnes teší autor a moderátor Silvo Boškovič.   

 


Podoby džezu 181.11.2012

18.11.2012, Kategória: Novinky z rádia

Podoby jazzu nás v nedeľu zavedú na európske pódiá. V Bruseli odohral Philip
Cathrine pri oslave jeho 70. Narodenín vynikajúci koncert a my sme boli pri
tom. Jubileum prišiel pozdraviť sám Toots Thielemans. Tento 92 ročný
harmonikár rozjasal publikum a zahral strhujúce pasáže na záver koncertu.
Ďalšími hosťami koncertu boli Didier Lockwood   husle, Philippe Decock,
synth, Nicolas Fiszman, gitara, Isabelle Catherine, dcéra oslávenca, spev.
Koncert bol súčasťou programu Škoda Jazz Festival, ktorý prebieha v Bruseli
v mesiacoch október - november. V jeho programe sú osobnosti ako Herbie
Hancock, John Scofield, Marc Ribot, Bill Frisell, John Medeski a mnohí
ďalší. V nedeľu si navodíme atmosféru nezabudnuteľného koncertu a prinesieme
aktuality zo slovenskej a svetovej jazzovej scény. Na stretnutie s vami v
nedeľu 18. novembra na rádiu Piešťany sa teší vám a jazzu verný Jano Babič.


 


Pop galéria. No.70

16.11.2012, Kategória: Novinky z rádia

Piatkové vydanie Pop Galérie má poradové číslo 70, čo znamená že Vám piatok čo piatok v tejto relácii už sedemdesiat týždňnov prinášame „nové“ starinky zo svetových tanečných parketov s priliehavým faktografickým komentárom jej autora Silvestra Boškoviča. Čo si teda vypočujete v piatok? Opäť famózne kapelky ako: Animotion, Bonnie Tyler, Chyp Notic, Adina Howard, ABBA či Martika. Synth – pop reprezentujú Blancmange, Bronski Beat, Dead Or Alive a Culture Beat. Rockový set som vyskladal s titulov o ktoré ste si prostredníctvom facebooku požiadali a bude to naozajstný nárez: Doctor & The Medics, Deep Purple, Led Zeppelin, AC/DC, Kiss a Joan Jet & The Blackhearts. Ešte viac si vypočujete v piatok v obvyklom čase o 22.oo hod. Teším sa na Vás.     

 


« Dozadu 1 25 49 52 53 54 55 56 57 58 72 96 Dopredu »