Archív článkov

Fest dobrá muzička s Calim 6.3.2012

06.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke s Calim privítame spečialného hosťa. Napriek tomu, že Martin Harich ma nálepku finalistu Česko Slovenskej Superstar, vnímam ho najmä ako šikovného a nadaného pesničkára. Prezradí viac o jeho plánoch, ale aj o minulosti. Okrem neho budete môcť počuť aj stálice ako Žalman, Veslári, Nedvedi, Kamelot, Vlasta Redl a ďalší. Teším sa na vás v utorok od 22:00 na frekvenciach Rádia Piešťany

Videorozhovor s Martinom Harichom si mozete pozriet TU.


Svet elektronickej hudby 5.3.2012 TRIP-HOP

05.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

V dnešný pondelkový večer sa budeme venovať prevažne štýlom trip-hop a downtempo. Zahráme si novšiu produkciu a hudobné objavy z posledných rokov- Emika, Portico Quartet, Saltillo, Bonobo, U.N.K.L.E. , ale aj veľmi známe mená ako Massive Attack, Kruder & Dorfmeister, Royksopp, Parov Stelar, Tricky a mnohé dalšie. Zavíta k nám aj člen českej skupiny Bonus ( http://bonus.temnysily.cz/ ) a povie nám pár slov o albume Namestí míru, ktorý bol minulý rok v Českej Republike ocenený Cenou Apollo a nominovaný na cenu Vinyla. Bonus na svojom turné zavíta aj do Piešťan, a to už tento piatok, 9.3.2012.
o 22:00 sa na Vás tešia Palo a Adam.


Pop galéria 2.3.2012

02.03.2012, Kategória: Novinky z rádia

Prvý marcový piatok bude opäť obohatený v Pop Galérii losovaním výhercu minulotýždennej súťaže z funkového Špeciálu. Som rád, že sa aktívne zapájate do súťaže a využívate emailovú schránku popgaleria@radiopiestany.sk aj na Vaše dopyty a odkazy pre mňa. Vráťme sa však k obsahu 40. vydania. V úvode sa pozrieme na rodiacu sa diskotékovú scénu ´80. rokov v Nemecku. Vypočujeme si Jurgena Drewsa a Thomasa Andersa, ktorý je poslucháčskej verejnosti známy z Modern Talking, kde tvoril dvojicu s Dietrom Bohlenom. Umelcov staršieho razenia reprezentujú Paul Anka, Little Richard a Bobby day. V pomalej časti odznie piseň Chrisa Normana, frontmana skupiny Smokie – Goodbye Lady Blue a Dr. Hook & The Medicine Show nám pripomenie skvost skvostov – hit - Sylvia's Mother. Na želanie bude Joe Cocker s titulom You Can Leave Your Hat On. Po dlhšej dobe Vám ponúknem aj dve významné osobnosti Francúzskej hudobnej scény Mylene Farmer a France Gall. To je len stručný popis obsahu piatkovej Pop Galérie, ktorú pre Vás pripravil Silvo Boškovič. Ďakujem Vám za Váš čas, ktorý sa Vám budem snažiť čo najviac spríjemniť. Dopočutia v piatok priatelia.


Aj rock má svoju históriu – Beat Club február 29.2.2012

29.02.2012, Kategória: Novinky z rádia

V stredu si dokončíme rekonštrukciu kultového televízneho seriálu Beat Club. To, čo sme nestihli v predchádzajúcu stredu doplníme o diel č. 64 z 27. februára 1971 a o diel č. 76 z februára, presne spred štyridsiatich rokov. Dodržíme poradie skladieb v poradí, v akom boli odvysielané.  Rok 1971 (Ike & Tina Turner, Golden Earring, Atomic Rooster, John Mayall, T.Rex a znova Ike & Tina Turner), rok 1972 (Livin` Blues, Nazareth, Bell & Arc, Earth & Fire, Mouth & MacNeal, Livin` Blues, Bell & Arc a Atomic Rooster).

Ladislav Mušinský


Fest dobrá muzička s Calim 28.2.2012

28.02.2012, Kategória: Novinky z rádia

V nasledujúcej FestDobrejMuzičke si vypočujeme Jarka Nohavicu, Vlastu Redla, Kamelot, Nerez. Predstavíme prvých zverejnených účinkujúcich festivalu FestDobréBohunice a v tématickej časti "od trampských ohňov" pozdravíme cez Wabiho Ryvolu, Hop-Trop, Sekvoj a Pacifik kamarátov z trampských osád.


Svet elektronickej hudby 27.2.2012 -DnB

27.02.2012, Kategória: Novinky z rádia

Budeme sa venovať drum and bassu a zahráme si mená, ako: Nero, Burial, Roni Size, L Plus, Mind Vortex a taktiež na vás čaká aj rubrika: Novinky zo sveta drum and bassu s djom Kukuricom.

Tešíme sa na vás už dnes o 22:00 hodine na vlnách Rádia Piešťany.


« Dozadu 1 25 49 70 71 72 73 74 75 76 96 Dopredu »