Archív článkov

Pop galéria 20.1.2012

20.01.2012, Kategória: Novinky z rádia

 Piatková hudobno-slovná relácia Pop Galéria na Rádiu Piešťany 90,2 MHZ, si po odvysielaní svojich 33 dielov tiež postupne našla svoj okruh stálych poslucháčov, čo nás veľmi teší a motivuje.  Tak ako tomu bolo doposiaľ, ani tento diel sa nezaobyšiel bez dôsledného výberu jednotlivých hitov rokov minulých a Vašich facebookových želaní. Tak čo teda prináša? Novinkou oproti predchádzajúcim častiam, ktoré pozostávali len z jednotlivých sólo skladieb, je zaradenie megamixov. Predstavia sa skupiny Smokie, Boney M, Chris Andrews a Stars On 45 s The Greatest Rock ´n´Roll Band In The World. V ďalšej časti to budú Shakin´ Stevens, Nick Kershaw, Try ´N´ B, Tom Jones či Harrison Crump. Klasiku reprezentujú The Beatles a The Rolling Stones. S južanským temperamentom prídu Tony Esposito, Vamoz! a Meccano. Mimoriadny kúsok predstavuje Elektonicas s The Dance Litl Bird. Vy ste si vyžiadali R.E.M a Salt-N-Pepa a o rockový set sa teraz postarajú Pink Floyd, Slade a Roxette. Čo sa nezmestilo sem, Vám rád okomentuje v piatok Silvo Boškovič.


Aj rock má svoju históriu – Jazz-rock v Československu.

18.01.2012, Kategória: Piešťanský denník

Pravidelný stredajší vysielací čas bude patriť jazz-rocku, tentoraz domácemu. V našich krajinách nebol džez tak vplyvný, aby oslnil a ovplyvnil rockových hráčov. Vývoj rocku v Čechách a na Slovensku, samozrejme, skôr preberal vzory od svetových hudobníkov hrajúcich jazz-rock a spracoval ich vo vlastnej tvorbe. Pre propagáciu a rozvoj žánru bol dôležitý vznik Jazzovej sekcie Zväzu hudobníkov a ňou usporiadané samostatné festivaly skupín pod názvom Jazzrocková dieľňa v rokoch 1974 a 1975 v Lucerne v Prahe. Na Slovensku sa stali kultovými dve jednodňové prehliadky folkových, džezových a rockových skupín pod názvom: Koncerty mladosti 1976 a 1977 v Pezinku. O tom všetkom si povieme a pripojíme hudobné ukážky skupín: Jazz Q,  Modrý Efekt, Fermata, Energit, Combo RF, Bohemia a Mahagon.

Ladislav Mušinský


Fest dobrá muzička s Calim 17.1.2012

17.01.2012, Kategória: Novinky z rádia

V dnešnej FestDobrejMuzičke s Calim na Rádiu Piešťany o 22:00 aj: Tomáš Klus, Nohavica, Nedvědi, Cop, Fleret, Redl, Neznámi, Sekvoj, Nezmaři, Žalman, Ozvena, L.P.S., Ricky Skaggs, Alison Kraus a kopec kopec ďalších..


Svet elektronickej hudby 16.1.2012

16.01.2012, Kategória: Piešťanský denník

V pondelok 16. januára večer sa budeme po dlhšej dobe venovať štýlu house a príde k nám aj hosť - Marco Cobalt, žijúci už dlhší čas na ostrove Ibiza v Španielsku.

 

Porozprávame sa s ním, aj spolu s Andym, ako to vyzerá na jednom z najznámejších miest na svete, kde sa schádza mnoho hudobných producentov, dj-ov a kde je veľa klubov.

Počujeme sa o 22:00 hodine.


Podoby jazzu 15.1.2012

15.01.2012, Kategória: Novinky z rádia

V nedeľu o 22:00 hodine vás v džezovom klube privíta Ján Babič a bude sa venovať téme: gitarovým klasikom Jonh Coffield, Joe Pass, John Mc Lauglin. Teší sa na vám a džezu oddaný Ján Babič.


Pop galéria 13.1.2012

13.01.2012, Kategória: Novinky z rádia

Na piatkový večer 13. Vám dám spoľahlivý recept na to, ako bez akejkoľvek ujmy ho môžete prežiť s radosťou a v dobrej pohode. Je to jednoduché. Stačí si naladiť o 22.00 hod na Vašom rádiu frekvenciu 90,2 MHz, alebo otvoriť stránku www.radiopiestany.sk a už sa nechať len unášať melódiami hitov rokov minulých, ktoré Vám pravidelne prináša Pop Galéria. Obsahom 33. vydania budú formácie Star Light, Coldcut, Jellybean, Alexander O'Neal, Luther Vandross a Karl Keaton, ktoré inklinujú k R&B, soulu a funku. Ďalšie minúty vyplní britské autorské, interpretačné a producentské trio SAW. Romantickú náladu spojenú so slaďákovým tempom navodia Gregory Abbott, Toto Cutugno a Peter, Sue & Marc. Nebude chýbať ani svetoznámy hit Lambada, na ktorý bola vytvorená špeciálna tanečná choreografia. Predposledný miniset bude patriť aj menej frekventovaným hitom v našej zemepisnej oblasti ako Lovely Day od Bill Withersa, Are You Ready To Fly od Imany či Do You Want To od Škotskej indie rockovej formácie Franz Ferdinand. Zase sa potvrdilo, to najlepšie na závr. Ten bude teda patriť Americkej kráľovskej štvorke - Boston, Michael Jackson, Madonna a Tina Turner. Výber je naozaj pestrý a zaujímavý. Nerušený posluch priatelia Vám želá autor a moderátor Pop Galérie Silvo Boškovič.


« Dozadu 1 25 49 72 75 76 77 78 79 80 81 96 Dopredu »