Archív článkov

Novinky z Rádia Piešťany 35. týždeň

31.08.2011, Kategória: Novinky z rádia

Pred nami je už posledný prázdninový týždeň a teda aj posledné letné vydania relácií, ktoré počas leta išli v repríze.

Od septembra relácie budú opäť vyrábané a pôjdu vždy v premiére vo svojich klasických vysielacích časoch. V stredu na vás čaká siedmy diel relácie Aj rock má svoju históriu, v ktorom na vás čakájú napríklad Rolling Stones, či Beatles. Vo štvrtok v relácií Večer s hudobnou legendou si zahráme výber najlepších vecí od speváčky Sheryl Crow. V piatok večer je pripravené siedme vydanie relácie Pop galéria, kde už tradične na vás čakajú hity, na ktorých sme vyrastali na diskotékach. V nedeľu večer vám Ján Babič v relácií Podoby džezu predstaví džezových interprétov narodených v mesiaci august. V pondelok večer v relácií Svet elektronickej hudby na vás čaká v premiére dávka dubstepu, ktorý je čoraz viac populárnejší a získava si veľa fanúšikov.
Od septembra už na vás čakajú premiéry relácií, ale tiež aj nové relácie, ktoré si predstavíme neskôr.

Svet elektronickej hudby s hosťom L Plus-om

28.08.2011, Kategória: Novinky z rádia

V pondelok večer o 22:00 hodine v relácií Svet elektronickej hudby, privítame skutočne exkluzívneho hosťa a ním bude L Plus, dj a hlavne producent, ktorému dnes vychádza EP Time Travel, ktoré vydáva pod hlavičkou prestížneho labelu Technique Recordings.

Budeme sa s ním rozprávať, predstavíme si jeho nové EP, ktoré si aj zahráme a nakoniec vám namixuje svoj set. Určite sa máte na čo tešiť.

Nezabudnite počúvať v pondelok večer o 22:00 hodine, na Rádiu Piešťany - 90,2 MHz, prípadne pre tých, ktorí nechytajú túto frekvenciu, na www.radiopiestany.sk, kde je možné počúvať live stream.


Novinky z Rádia Piešťany 34. týždeň

23.08.2011, Kategória: Novinky z rádia

Teší nás, že naše žánrové relácie majú čím ďalej väčšiu počúvanosť a tiež aj odozvy na našej skupine na Facebooku s názvom Rádio Piešťany, kam sa môžete aj vy pridať a taktiež aj na emaily: vysielanie(@)radiopiestany.sk

Aj tento týždeň pokračujú naše žánrové relácie ich letným vydaním, v utorok to bude Fest dobrá muzička s Calim, kde si budeme hlavne hrať hudbu v štýle folck a country. V stredu večer vysielame reláciu Aj rock má svoju históriu, jej šieste vydanie, kde sa vrátime do začiatkov rockovej hudby v minulom storočí. Vo štvrtok večer v relácií Večer s hudobnou legendou budeme vysielať koncert speváka Seala. V piatok v relácií Pop galéria vás na víkend naštartujú viaceré známe diskotékové hity, od známych interpretov akými sú napríklad Prince, John Lennon, či Kim Wilde. V nedeľu večer v relácií Podoby džezu sa budeme venovať festivalu Open džez fest na Zelenej vode a jeho štvrtému ročníku. V pondelok večer v relácií Svet elektronickej hudby sa budeme venovať drum and bassu a príde k nám zaujímavý hosť, dj a hlavne producent L-PLUS, ktorý je jedným z najúspešnejších slovenských producentom v zahraničí.


Svet elektronickej hudby bude o elektro-swingu a house

21.08.2011, Kategória: Novinky z rádia

Pondelok večer už tradične pokračuje relácia Svet elektronickej hudby, ktorá si v posledných vydaniach získava čoraz viacej poslucháčov.

V tomto vydaní sa budeme v prvej časti relácie, venovať čoraz viac populárnejšiemu štýlu elektro-swing. Jeho začiatky síce siahajú už do 20-tich rokov minulého storočia, no v dnešnej dobe vznikajú jednak viaceré remixy starých vecí, ale i nové nahrávky, inšpirované práve swingovým zvukom.

V druhej hodine dostane priestor house. Najskôr to bude clubový house a ku koncu relácie dostane priestor i deep house. 

Nezabudnite počúvať, stretneme sa v pondelok o 22:00 hodine na Rádiu Piešťany - 90,2 MHz. Tešia sa na vás Adam a Palo.


V prípade krízovej situácie je tu Rádio Piešťany

18.08.2011, Kategória: Piešťanský denník

Určite sa v stredu podvečer dostala správa o poplachu a o údajnom zvýšení radiácie aj k vám, prípadne ste sami zažili hučanie sirény, či hlásenie miestneho rozhlasu o poplachu.

Zistilo sa, že došlo k chybe pri servise systému varovania Atómových elektrární Jaslovské Bohunice. Hovorkyňa Slovenských elektrární Jana Burdová spresnila, že pri modernizácii systému varovania a vyrozumenia, ktorý zahŕňa 330 sirén v okruhu 21 kilometrov od Jaslovských Bohuníc, došlo k chybnému prepojeniu. Vedenie Slovenských elektrární čaká vysvetlenie od dodávateľa prác.
   Sirény sa ozvali pred sedemnástou hodinou, vzápätí bola pre preťaženosť nedostupná tiesňová linka 112 aj policajná linka 158. Starostka Jaslovských Bohuníc Božena Krajčovičová agentúre SITA povedala, že obyvateľov obce budú o príčinách vyhlásenia všeobecného ohrozenia informovať obecným rozhlasom. Podobne chcú postupovať aj ďalší oslovení starostovia. 

Piešťany však miestny rozhlas nemajú, pre svoj štatút kúpeľného mesta. Rádio Piešťany pri svojom vzniku dostalo za svoje poslanie aj túto úlohu, že v prípade vzniku výnimočnej situácie, bude ľudí informovať prostredníctvom svojho vysielania. Nie každý má prístup k internetu, či k televízií a v takýchto situáciach je napristúpnejšie médium práve rádio, ktoré má doma asi každý. Rádio majú ľudia aj v autách, prípadne malé prenosné rádia, fungujúce na baterky, nezávyslé od elektrickej energie sa nachádzajú asi v každej domácnosti, tým dávajú možnosť ľudom počúvať informácie v každej situácií. Preto aj naše Rádio Piešťany včera podvečer, prerušilo hudobné vysielanie a vysielalo oznam, ktorý ľudí informoval o vzniknutej situácií, čím nahradilo chýbajúci miestny rozhlas.

Mesto Piešťany, ale i mestá Vrbové, Hlohovec, Trnava a prilahlé obce, sú pokryté kvalitným signálom Rádia Piešťany, ale sú taktiež najbližšími mestami a obcami v blízkosti jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice. Preto pri vzniku výnimočnej situácie vás Rádio Piešťany bude informovať o aktuálnej situácií, keďže toto rádio je jediné v tomto regióne.


Novinky z Rádia Piešťany 33. týždeň

17.08.2011, Kategória: Novinky z rádia

Pred nami sú ešte tri prázdninové týždne a to znamená, že na vás čaká séria ešte troch letných vydaní relácií.
V stredu to bude piaty diel relácie Aj rock má svoju históriu, kde si zaspomíname napríklad na skupiny Man Fred Man, či The Animals. Na štvrtkový večer sme do relácie Večer s hudobnou legendou vybrali skupinu M People. Piatková Pop galéria vás reprízou svojho piateho dielu naštartuje na víkend nestárnucími hitmi z diskoték. Nedeľné Podoby džezu sa predstavia v  latino štýle. V pondelok - Svet elektronickej hudby bude patriť čoraz populárnejšiemu elektro-swingu, a v druhej časti relácie sa budeme venovať houseu.
Na našu emailovú adresu vysielanie(@)radiopiestany.sk Nám v priebehu posledného týždňa prišli viaceré pozitívne reakcie od poslucháčov,ktorí práve objavili naše rádio. Sú predovšetkých z Piešťan, ale aj z Hlohovca, či Trnavy a ich okolia.
Teší nás, že sa vám páči náš zámer spríjemniť vám deň s našim rádiom a nerušiť vás zbytočným slovom, či reklamnými blokmi.


« Dozadu 1 25 49 72 89 90 91 92 93 94 95 96 Dopredu »