Podoby džezu 11.10.2015

Dátum: 09.10.2015, 8:43, Kategória: Novinky z rádia

Na úvod, v piatok 23. októbra, zahrá Andreas Várady s Radom Tariškom a večer uzavrie funkový kotol - najžiadanejšia kapela amerického džezového trhu Snarky Puppies. V utorok 27. októbra v Starej tržnici vyhreje atmosféru Sisa Fehér. Záver festivalu je v prstoch i v hlase jednej z najlepších aktérok súčasnej svetovej džezovej scény - Esmeraldy Spalding.
Džezový život pokračuje vo svojej pravidelnosti aj v piešťanskej Art Jazz Gallery. Týždeň sa koná v znamení „domácej“ produkcie. V stredu 7. októbra je čas vyhradený pre Swing Quartet s Dášou Libiakovou a v piatok 9. októbra predstaví Erik Rothenstein album Rio Danubio. Rádio Piešťany má v relácii Podoby džezu za cieľ nielen zdieľať to najlepšie, čo džezová hudba v histórii zaznamenala, ale tiež informovať o aktuálnych udalostiach na domácej a zahraničnej džezovej scéne, ktorých súčasťou sú aj vyjadrenia významných džezových osobností.
Také budú aj Podoby džezu v nedeľu 11. októbra o 21.00 h na Rádiu Piešťany. Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.