Podoby džezu 13. 12. 2015

Dátum: 11.12.2015, 8:18, Kategória: Novinky z rádia

Pravé čaro Vianoc je v pocite dať, pomôcť, objať, usmiať sa, povzbudiť, pohladiť, povedať mám ťa rád, alebo aspoň ukázať, že mi to nie jedno... Vianoce, to je čas pozvať k stolu aj tých, ktorým osud nadelil pre dni všedné menej šťastia a možností sa o seba postarať. Tých, ktorým niekto hrubým násilím vzal domovy a zbavil ich pokoja. Pozvať ľudí v núdzi aspoň na šálku teplého čaju na vianočných trhoch...
Obdobie Vianoc vyžaduje aj od médií špecifickú skladbu programu a jeho dramaturgiu. Radi sa necháme pobaviť rozprávkou či filmom s veselým príbehom, hoci sme ho už „tisíckrát“ videli. Radi sa necháme pobaviť hudbou známych autorov a spevákov vo sviatočnej nálade. Rádio Piešťany sa snaží naplniť svoje vysielanie práve v tomto duchu. Džezová hudba reflektuje pocity a emócie, množstvo skladateľov a interpretov nachádza inšpiráciu práve v oslave Vianoc.
Aj nedeľné Podoby džezu na Rádiu Piešťany budú sviatočné. Okrem aktuálnych noviniek na džezovej scéne si na tretiu adventnú nedeľu zahráme vianočné melódie v podaní Diany Krall, Franka Sinatru, Blind Boys Of Alabama, Diany Ross a Fragile. Nevynecháme ani informácie a aktuality z udalostí na domácej a zahraničnej džezovej scéne. Jana Bezek krstí 9. decembra nový album a my budeme pri tom.
Na stretnutie v nedeľu o 21.00 h na Rádiu Piešťany sa teší vám a džezu verný Jano Babič.