Podoby džezu 19. 3. 2017

Dátum: 17.03.2017, 9:50, Kategória: Novinky z rádia

Hudobnú kvalitu predstavuje aj anketa Esprit 2016, v ktorej hľadáme najlepší džezový album roka. Rádio Piešťany je mediálnym partnerom tejto významnej udalosti. V relácii Podoby džezu sa venujeme už piaty týždeň nominovaným albumom. Doteraz sme predstavili sedemnásť albumov, ktoré v minulom roku obohatili prostredníctvom rôznych vydavateľstiev slovenskú džezovú scénu. Ostáva ešte päť zaujímavých nahrávok rôznych orchestrov a sólistov.

V nedeľu 19. marca to bude skupina Five Gentlemen, Hanka Gregušová a Ondrej Kajňák, Eugen Botos s kapelou Finally, a klavirista Ján Hajnal. Odborná porota ankety Esprit 2016 má svoju povinnosť za sebou, pretože ich úlohou bolo odovzdať hodnotenie do 1. marca. Hlasovanie verejnosti na internetovom portáli jazz.sk sa začne už tento týždeň a o jeho trvaní vás budeme informovať prostredníctvom Rádia Piešťany.

Novinkou vysielacej štruktúry Rádia Piešťany je reprízovanie relácie Podoby džezu vždy v stredu o 23. hodine. V premiére sa táto relácia vysiela v nedeľu o 20.00 h a na stretnutie pri jej počúvaní sa teší vám a džezu verný Jano Babič.