Podoby džezu 27.9.2015

Dátum: 25.09.2015, 8:56, Kategória: Novinky z rádia

V piatok večer zaspieva Dáša Libiaková, piešťanská rodáčka a dlhoročná stálica slovenskej džezovej scény. Pozvala si k spolupráci skúsených hlásnikov džezu, aj v Piešťanoch dobre známy VV Jazz Q. Do vyhriatej džezovej atmosféry nastúpi v ten večer zohraté trio známe pod menom Pa-Co-Ra. V sobotu 26. septembra pokračuje festival na Mierovom námestí. V ten deň sa koná aj populárny Bio jarmok, a v snahe spojiť dve zaujímavé udalosti sa usporiadatelia dohodli na vzájomne výhodnej spolupráci. O 14.00 spestrí priestory námestia Trio Valéra Miku a o 16.00 privíta otvorená scéna špičku slovenského džezu, desať popredných džezových osobností - Tentet Michala Motýľa.
Aj piešťanská džezová scéna dáva priestor jesennej nálade. V Kursalone zahrá v pravidelnej sérii piatkových koncertov Milo Suchomel a jeho projekt Sax In The City - Sax v meste... Ďalší kvalitný koncert špičkových džezových osobností ostáva verný nastavenej úrovni podujatí v Art Jazz Gallery.
Priatelia, je z čoho vyberať a Rádio Piešťany bude sledovať obe udalosti tak, aby sme vám v nedeľu večer v relácii Podoby džezu o 21. hodine podali informácie od priamych aktérov týchto príťažlivých koncertov.
Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.