Podoby džezu 29. 11. 2015

Dátum: 27.11.2015, 9:29, Kategória: Novinky z rádia

V piatok 4. decembra sa zíde česko-slovenská džezová smotánka pod taktovkou Matúša Jakabčica v jeho CZ-SK big bande. Priestory klubu rozozvučí aj Milo Suchomel a jeho projekt Jazz in the City. V sobotu 5. decembra zahrá na úvod trio Nothing But Swing. Rado Tariška pokračuje v zaoceánskej spolupráci, tentoraz s hosťom Benitom Gonzalesom z Venezuely, ktorý to už v Piešťanoch dobre pozná.
Aj vo vydavateľskej sfére sa dejú veci. Po Martinovi Uherekovi vydáva nový album Lukáš Oravec v medzinárodnom obsadení pod názvom Piotrology. Magický dátum je 29. november 2015. Na túto nedeľu pripadlo viacero vzácnych jubileí. Billy Strayhorn, legendárny skladateľ a dvorný aranžér orchestra Duke Ellingtona, sa narodil pred sto rokmi, bubeník Billy Hart sa dožíva v plnom lesku 75 rokov, jeho rovesník Chuck Mangione koncertuje a nahráva a náš dobrý známy a priateľ, bubeník Adam Nussbaum, hral aj v Piešťanoch, oslavuje šesťdesiatku.
O tom všetkom budú Podoby džezu v prvú adventnú nedeľu. Už sa teším, ako to s Paľom Jurákom poskladáme do 120 minút vyhradených pre našu reláciu. V každom prípade zaznie relácia pre všetkých milovníkov džezu a dobrej hudby 29. novembra o 21.00 h na Rádiu Piešťany.
Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.