Podoby džezu 7. 2. 2016

Dátum: 05.02.2016, 8:34, Kategória: Novinky z rádia

V rozhovoroch sme predstavili najmenej 150 popredných domácich i svetových umelcov, za správami a reportážami z najväčších džezových udalostí cestovali do miest ich konania. Za týmto úspechom je mediálny priestor a podpora, poskytovaná spoločnosťou WINTER média, a.s., a prístup pracovníkov tejto inštitúcie. Zvlášť Paľko Jurák za technikou je hnacou silou a zárukou špičkovej kvality zvuku.

Jubilejné Podoby džezu predstavia nový album Ondreja Jurašiho Post. Zaujímavá nahrávka v netradičnom obsadení prichádza na trh z vydavateľstva Hudobný fond. Vychádza tu aj CD pod názvom Kulosaari, čo po fínsky znamená „ostrov kováčov“... Album nahral Lukáš Oravec s medzinárodným obsadením. Nikolaj Nikitin prichádza s albumom Slovak Sounds. Predstavuje intenzívny experiment výnimočnej zostavy slovenských hudobníkov.

Potešiteľné udalosti v džezovej sfére zatieňuje smutná správa. Vo veku 75 rokov 31. januára 2016 zomrel jeden z najvýznamnejších poľských džezmenov, saxofonista Janusz Muniak. Podoby džezu zaspomínajú na vplyv tejto nezabudnuteľnej osobnosti na vývoj poľského a európskeho džezu.

Na stretnutie sa teší vám a džezu verný Jano Babič.