Hudobný dramaturg a programový riaditeľ

Adam Kvasnica

Background

Adam Kvasnica je zodpovedný za výber hudby Rádia Piešťany. Za širokým záberom hudobnej produkcie, ktorú môžete počuť vo vysielaní Rádia Piešťany, stojí nielen obsiahly CD-archív rádia, ale aj vinylová zbierka Adam Kvasnicu, ktorá je nosnou inšpiráciou pre náš „sound“.

Hlavným cieľom je priniesť poslucháčovi vyváženú ponuku hudby, ktorá ho kultúrne obohatí a prinesie mu jedinečný poslucháčsky zážitok. Vďaka nášmu rádiu spoznáte novú hudbu, no vypočujete si aj dávno poznanú, ktorá už v slovenskom éteri nedostáva toľko priestoru. Na rozdiel od komerčných rádií pre nás nie sú rozhodujúce prieskumy počúvanosti skladieb.

Okrem Rádia Piešťany si môžete vypočuť i ďalší hudobný projekt Adama Kvasnicu, a to hudobné sety na stránke www.mixcloud.com, ktorá slúži ako internetové rádio pre ľudí z celého sveta. Sety obsahujú nielen hudbu Rádia Piešťany, ale aj raritnú a nezohnateľnú hudbu, častokrát pre náročnejších poslucháčov. Na platforme Mixcloud sa Adamovi Kvasnicovi podarilo získať 100 000 stálych poslucháčov, vďaka čomu sa dostal na prvé priečky v celosvetovej počúvanosti.

„Okrem Rádia Piešťany sú pre mňa veľmi podstatné momenty Mixcloud a zbieranie platní, ktoré mi pomohli nielen rozšíriť si hudobnú zbierku a tak i môj hudobný rozhľad, ale najmä dostať sa do povedomia širšieho okruhu poslucháčov. Mixcloudu vďačím i za viacero príležitostí prezentovať svoju hudobnú zbierku prostredníctvom DJ-ských setov doma i v zahraničí. Ako príklad môžem uviesť Festival židovskej kultúry v Krakowe, súkromná party v Ammane, jazzdancové akcie v Prahe… A dúfam, že časom toho bude oveľa viac.“

Rate it
0%